עבור הרבה אנשים חופשה היא לרוב אירוע מרגש!

חוויה מיוחדת שבמהלכה ניתן להכיר מקומות חדשים, דברים מעניינים והנאות מפנקות.

בדרך כלל לא נוטים להתייחס לחוויה כזאת בתור “תרופה נפשית” אבל מסתבר שעבור אנשים מסוימים זהו בהחלט המצב. המונח “למלא את המצברים”, אם כן, איננו סתם מטבע לשון שחוק, אלא מעשה חשוב מאין כמוהו. יציאה מהשגרה יכולה בהחלט למלא את המצברים הנפשיים ולשחרר תחושות של לחץ, מועקה ולעיתים אפילו תחושות של דיכאון.

לכן כאשר בוחרים לצאת לנופש יש לנו כמה עצות:

לעשות פסק זמן

ראשית, לא חייבים לדמיין מרוץ קדחתני שבמהלכו רוצים להספיק הכל. אפשר בהחלט לקחת מראש החלטה שמדובר על טיול רגוע, שניתן לקום בשעה סבירה, לא מוקדם מדי ולא מאוחר מדי ולטייל בניחותא.

במיוחד אנשים שאורח החיים הרגיל שלהם דומה לאותו מרוץ עכברים מפורסם, יכולים לנצל את ההזדמנות ופשוט להוריד הילוך. אלה שמשלוח ידם תובעני או כאלה שמתמודדים בגבורה עם שילוב של משפחה ועבודה וילדים ולימודים, סובלים פעמים רבות מעודף מתח, מלחץ דם גבוה, מדופק מהיר. טיול לחוץ יכול להיות הדבר האחרון שדרוש להם.

לנשום לרווחה

כדאי לזכור שכבר בימים עברו נהגו הרופאים להמליץ לאנשים שסובלים מלחץ מוגבר ואפילו מכאבים שונים וממחלות חוזרות ונשנות לשנות אווירה. אנשים כאלה נהגו לצאת אל הטבע, לעיתים לאתרי מרפא מחוץ לעיר או מחוץ לארץ. הרופאים ידעו היטב שאין כמו סביבה שונה, רגועה ושלווה, כדי להביא לשיפור בריאותי של ממש. לא מעט אנשים נרפאו בצורה כזאת מתופעות של בריאות לקויה ורבים הצליחו להשיב לעצמם גם את השלווה הנפשית שהייתה חסרה להם כל כך.

מתנתקים מהכל

עבור רבים, די בכך שהם נמצאים בחו”ל, בלי כל הלחץ שמאפיין את החיים בארץ, בלי החיבור המתמיד לאמצעי התקשורת ובלי הטלפונים האינסופיים כדי לחוש שיפור של ממש. לכן שיחרור מנטלי יכול להביא להרפייה ממשית של הגוף, שלווה ורוגע.

מה שעושה לכם טוב

רופאים רבים ממליצים לכל אחד לעשות מפעם לפעם את הדברים שגורמים להרגשה טובה. עבור אחד יהיה זה ארוחה במסעדה טובה, עבור שני יהיה זה מסע שופינג מפנק. מוזיקה וחברה טובה הרבה פעמים הינם התרופה הכי טובה!

אז קחו הפסקה מהחיים ותשקיעו בכם ובמשפחה(:

רק בריאות,

צוות ד”ר גרין